۰۳
اردیبهشت

کفسابی به چه کاری گفته می شود و مفهوم کفسابی چیست؟

امروز قصد داریم تا شمارا با مفهوم کفسابی آشنا کنیم…

با ما همراه باشید تا با این شغل بیشتر آشنا شوید.

مفهوم کفسابی

کفسابی یعنی سابیدن کف!! مثلا کف خانه یا محل کار شما… . حال این سوال پیش می آید که ما چه زمانی به کفسابی نیاز پیدا می کنیم؟ در زیر به بررسی برخی از این موارد می پردازیم :

 

۱) عدم تراز بودن موزاییک ها یا سنگ های کف ساختمان .

۲) قرا گرفتن ملات و سیمان ، چسب و… در حین نصب موزاییک و یا سرامیک کف ساختمان ، به گونه ای که امکان تمیز کردن و یا برطرف کردن  آن وجود نداشته باشد .

۳) سیاه و یا کثیف شدن کف در طی مدت زمان طولانی .

پس به طور کلی کفسابی به عملی میگویند که طی آن کف ساختمان از و جود سیاهی و زبری و کثیفی و لکه های رنگ و تکه های باقی مانده سیمان و … بر روی زمین پاک شود و سنگ ها مانند روز اول نو شوند.

البته مفهوم کفسابی ، فراتر از اینهاست.کفسابی نیاز به دقت و تجربه و دانش بسیار بالایی برای انجام شدن به بهترین شکل ممکن را دارد.

همواره این نکته را بخاطر داشته باشید که  کفسابی بر خلاف تصور عامه ی مردم که فکر می کنند شغل بسیار راحتی است ، نیازمند قدرت و تواناییهای خاصی و تجربه ی بالا است.

برای اینکه بیشتر با مفهوم کفسابی و تخصصی بودن این شغل بیشتر آشنا شوید بد نیست موضوع زیر را نیز بدانید :

در صورتیکه با استفاده از روش های معمولی که در کفسابی به کار می روند ، نتوان کف را صاف و یا تمیز نمود ، می بایست از دستگاه های کفسابی و نیز از یک شخص متخصص که توانایی کار کردن با این دستکاه ها را داشته کمک گرفت.به این شخص متخصص کفساب گفته می شود .

کفساب با استفاده از دستگاه های مخصوصی سطح موزاییک و یا سرامیک کف ساختمان را صاف می نماید و تمام رنگ ها و یا موادی که روی آن ریخته شده و یا پستی بلندی های موجود بر روی سنگ ها و موزاییک را با استفاده از این روش و به کمک دستگاه های تخصصی ، به زیبایی هر چه تمام تر صاف کند .

حال برای  آنکه دقیق تر به مفهوم کفسابی پی ببرید ، بد نیست این نکته را بدانید که دستگاه کفسابی که توسط کفساب هدایت میشود باید به تمام گوشه های کف سنگ و ساختمان و میانه ها و گاهی راهرو ها و راه پله ها هدایت شود و به طور دقیق و منظم همه جا را کفسابی نماید .

دستگاه کفسابی باید توانایی سابییدن سنگ کف و همچنین موزاییک و سنگ های گرانیتی را داشته باشد . سنگی که ساب بخورد عمرش افزایش چشمگیری پیدا می کند.اگرسنگ کفسابی نشود و پستی بلندی های موجود در سطح سنگ باقی بماند ، عمره سنگ کاهش خواهد یافت .

مفهوم کفسابی