۱۶
شهریور

کفسابی سنگ مرمر

شیوه ها و روش های کفسابی سنگ مرمر و همچنین کار هایی که فرد کفساب باید انجام دهد را در این مقاله به طور کامل بیاموزید.

سنگ مرمر جزو مستحکم ترین و قوی ترین سنگ ها به حساب می آید.اما مشکلی که این سنگ دارد این است که پس از مدتی درخشندگی خود را از دست می دهد.برای آنکه درخشندگی را دوباره به آن بازگردانید میبایست آن را کفسابی کنید.

البته کفسابی کردن این سنگ ها صرفا فقط برای تمیزی و زیبایی ، نیاز به دستگاه کفسابی یا حضور فرد کفساب ندارد.بلکه به وسیله ی خودتان نیز قابل انجام است.

کافی است که شما یک ظرف آب و مواد شوینده(ترجیحا مواد شوینده مورد استفاده در کفسابی) و یک طی تمیز و یک دستمال پارچه ای تمیز داشته باشید.هرگز از مواد شوینده ی پودری یا زداینده ی فلز استفاده ننمایید.

در گام اول شروع کفسابی سنگ مرمر خود شما میبایست ابتدا آن را عاری از هرگونه گرد خاک نمایید که این کار را باید به وسیله ی دستمال که آغشته به آب گشته انجام دهید.

مواد شوینده را داخل ظرف آب ریخته ، سپس طی را داخل آب برده و چند دقیقه در آب نگه دارید تا مواد شوینده به طور کامل جذب آن شوند.سپس طی را روی کل سطح سنگ مرمر ها بکشید و پس از آن دوباره طی را داخل آب برده و این عمل را آنقدر انجام دهید تا کل آب کثیف و سیاه شود.پس از آن حتما میبایست آب را عوض کنید و محلول جدیدی از نو بسازید.

در پایان این نکته را به خاطر داشته باشید که هنگام کشیدن طی بر روی سنگ مرمر ها ، اندکی باید به طی فشار وارد نمایید تا سطح سنگ خوب پاک شود.

البته توجه نمایید که این نوع کفسابی بسیار مقدماتی بوده و برای داشتن کفسابی سنگ مرمر به صورت حرفه ای شما باید از شرکت های کفسابی و اشخاص کفساب کمک بگیرید

کفسابی سنگ مرمر